A kávé világnapja a SULYOM TÁJÉTTEREMBEN - október 2. szerda
LejártA Sulyom Tájétterem is tiszteleg a 37 éve ünnepelt kávé világnapja előtt
Látogass el hozzánk október 2- án szerdán, és meghívunk egy zamatos kávéra!
A Kávé Világnapja egy globális ünnep, amelyet hazánkban szeptember 29-én (egyes országokban október 1-én ) ünnepelnek. Az esemény célja, hogy a kávészeretők figyemét felhívja a kávé, mint ital gazdag történelmére, kulturális jelentőségére, valamint a kávéiparban dolgozók munkájára.
A Kávé Világnapjának története:
A kávé előtti tisztelgés Japánból indult 1983-ban, de még hosszú éveknek kellett eltelnie ahhoz, hogy a kávénak saját ünnepnapja legyen. Az Egyesült Államokban 2005-ben tartottak először Nemzeti Kávé Napot. A Kávé Világnapját hivatalosan 2015-ben alapította meg a Nemzetközi Kávészervezet, a kávéipar egyik legfontosabb nemzetközi szervezete Milánóban, az Expo 2015 világkiállítás keretében ünnepelték meg.
A kávé világnapjának üzenete:
Az ünnepnap egyik legfőbb célja a kávéfogyasztás iránti szeretet megünneplése, de emellett felhívja a figyelmet a kávéipar szereplőire, a kávé termesztésésére, a kávéfajtákra, a kávé készítésének módjára, a kávézás kulturájára, a fenntartható termesztési gyakorlatok népszerűsítése és a méltányos kereskedelem kérdése. A világnap segít tudatosítani a fogyasztókban, hogy a kávé sokak számára nemcsak élvezet, hanem megélhetés is.
Mi is a kávé?
A kávé egyszerre jelenti azon termékeket, melyeket bizonyos kávéfajok magvainak feldolgozásával állít elő a mezőgazdaság és az ipar (pl. pörkölt kávé, szemes kávé, babkávé, őrölt kávé), valamint azt az italt, amelyet az előbb említett termékekből készítenek, s amely világszerte népszerű élvezeti cikk. A kávé fő hatóanyaga a koffein, de ma már létezik olyan kávé is, amelyben – többségében vegyipari módszerekkel – csökkentett koffeintartalom található; ennek neve „koffeinmentes kávé” (Wikipédia)
Milyen hatásai vannak a kávénak?
A kávé – mértékletes fogyasztás esetén – serkentő hatással van a központi idegrendszerre, a szívre, a véredényekre és vizelethajtó hatása miatt a vesékre is. A csersav stimulálólag hat az érrendszerre, kitágítja az érfalat. A kávé önmagában nem tart ébren, nem frissít fell, nem szünteti meg a fáradtásgot, e helyett úgy stimulája az idegrendszert, olyan érzetet kelt amitől élénknek, energikusnak érezzük magunkat.
A kávézás, mint esemény, mint szertartás, mint az emberek közötti kapocs:
A kávé számos kultúrában meghatározó szerepet játszik, legyen szó akár reggeli ébresztőitalról, egy társas összejövetel társasági eseményéről vagy egy önfeledt Énidőt kifejkező meditációs pillanatról. Különböző országokban eltérő hagyományok és rituálék kapcsolódnak a kávézáshoz. A mi kultúránkban a kávézás egyrészt egy közösségi élmény, másrészt az énidőhöz kapcsolódó egyik népszerű tevékenység, de az étkezések befejező aktusaként is sokan élnek ezzel a különleges élménnyel.
A Sulyom Tájétteremben is kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a kávézás szerelmesei ízletes és megfelelően elkészített és megfelelően felszolgált itallal zárják a nálunk tett látogatásukat. Mi az étteremben brazil 100% - os arabica kávét használunk, az olasz Le Piantagioni Del Caffe SAMAMABAIA
A SULYOM KÜLÖNLEGES AJÁNLATA A KÁVÉ VILÁGNAPJA ALKALMÁBÓL:
A Sulyom Tájétterem az őszi nyitvatartása szerssint október 1-én zárva tart, azért mi október 2-án, szerdán emlékezünk meg a KÁVÉ VILÁGNAPJÁRÓL.
Látogassatok el hozzánk október 2-án, szerdán 12.00- 20,00 óra között és az étkezésetek után meghívünk Benneteket egy finom minőségi kávéra.
Legyen szó akár hagyományos, akár koffeinmentes kávéról a mi vendégünk vagy ezen a napon.
Ünnepeljük együtt a KÉVÁZÁS ünnepét a Sulyomban!
Kérjük, ha van rá lehetőségetek, foglaljatok asztalt érkezésetek előtt!
https://sulyom.hu/hu/kapcsolat
Jó étvágyat!
Jó kávézást!